top of page
Estre on pika ajalooga masinaehitusettevõte, kes täna arendab ja toodab efektiivseid põllumajandus-, metsandus- ja teehooldusseadmeid kaasaegse Euroopa ettevõttena.

Meie eelkäija tegevus sai alguse Eesti Vabariigi algusaastatest, kui Tartus tegutses Eesti Masinatarvitajate Ühistu, mille baasil 1944 asutati Tartu Auto ja Traktori Remonditehas. 1953 sai ettevõtte nimeks Tartu Remonditehas ja sellega ühendati Tartu rajoonidevaheline kapitaalremondi töökoda ning 1959 liideti Ahja MTJ. 1965 asutati Tartu Katseremondi Tehas, mille nime all töötas ettevõte kuni nõukogude võimu lõpuni. 1991 tehas privatiseeriti ja sai uueks nimeks AS Estre, mis oli taasiseseisvunud Eesti üks esimesi eraõiguslikke tööstusettevõtteid. Nagu enamike nõukogudeaegsete suuretevõtete puhul, ei osutunud ümberorienteerumine plaanimajanduselt turumajandusele ka AS Estre jaoks kergeks. 2008 lõpus alanud ülemaailmne majanduskriis oli ettevõttele raske ja 2009 oli ettevõtte ajaloos pöördeline, sest omanikeks said pikaajalise ekspordi ja metallitööstusalase kogemusega ettevõtjad ja täna tegutseb ettevõte Estre Masinaehitus OÜ´na Metec Grupi koosseisus.

Tänast Estre toodangut iseloomustab tugev konstruktsioon, töökindlad komponendid, kaasaegne disain ja esmaklassiline kasutusmugavus. Kõik seadmed arendatakse ja valmistatakse Eestis ning turustatakse nii Balti, Skandinaavia kui ka teistel turgudel.

Tutvu meie tootevalikuga ja konsulteeri spetsialistidega ning me oleme kindlad, et suudame sinu põllumajanduse, metsamajandamise või teehoolduse muuta efektiivsemaks.

Estre ajatelg
bottom of page